Tempo, w jakim rozwija się Energylandia, jest naprawdę imponujące. Jeszcze kilka lat temu, na jej terenie były tylko puste pola. W ciągu kilku lat powstały trzy średniej wielkości rollercoastery (w skali europejskiej): "Dragon", "Formuła" i "Mayan". W sezonie 2018 otwarty został najwyższy wodny rollercoaster na świecie ("Speed Water Coaster"), a w końcu "Hyperion". Jedyną wyższą i szybszą kolejką w Europie jest otwarta rok wcześniej kolejka "Red Force" w hiszpańskim parku Port Aventura - Ferrari Land. Jednak jest ona dużo krótsza - przejażdżka ogranicza się do tzw. "wystrzału" (napęd katapultowy), wjazdu na górę i z powrotem. Takie kolejki służą wyłącznie biciu rekordów. Tymczasem "Hyperion", z 80-metrowym spadkiem (z czego 3m pod ziemię) jest pełnowymiarowym rollercoasterem, zaliczanym do kategorii Hyper-Coasterów (mierzących 60-90m wysokości). Plany na kolejne 2 lata obejmują budowę równie spektakularnych kolejek górskich, dzięki którym Energylandia stanie się wkrótce europejską stolicą adrenaliny. Wygląda na to, że lata "postu" od rozrywki, zostały nam w końcu wynagrodzone.

Hyperion
Prawie 30 lat temu, gdy byłem mały, wszyscy wokół mówili: "Witek, kiedy wyrośniesz z tych lunaparków? Teraz będą nowocześniejsze rozrywki - gry komputerowe, filmy video... nikt już nie chodzi do tych lunaparków". Ja jednak wiedziałem, że przed tą branżą jest przyszłość. Bo gdzie indziej doświadczymy tak ekscytujących doznań? Przeciążeń i stanów nieważkości, dostępnych tylko astronautom i pilotom? Poruszanie "hipkiem" na monitorze, nigdy nie zastąpi prawdziwych wrażeń. Podobnie jak fascynowanie się życiem fikcyjnej postaci w filmie. Warto żyć tak, by to nasze życie było jak najlepszy, przygodowy film.


Hyperion

Podobno jak się o czymś dużo myśli, to te myśli potrafią mieć siłę sprawczą - urzeczywistniają się. Patrząc teraz na HYPERIONA, odnoszę wrażenie, że mam w tym swój drobny udział. Że to moje myśli go tu "sprowadziły". I największe marzenie mojego dzieciństwa spełniło się z dużą nawiązką, bo tak wielkiego rollercoastera nigdy bym się w Polsce nie spodziewał. Hyperion to nie tylko parametry i wrażenia z jazdy, ale też doskonała tematyzacja - wystrój całej stacji, który doskonale buduje klimat podróży w kosmos.

Hyperion

Hyperion


Powrót na stronę główną