Witam na moim blogu podróżniczym, zawierającym relacje z letnich i zimowych atrakcji: górskich szlaków, narciarskich zjazdów, a także przejażdżek rollercoasterami. Przestrzeń, wysokość i pęd wiatru pozwalają dostrzec świat z innej perspektywy, która umniejsza rangę codziennych problemów. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami informacjami odnośnie miejsc, w których można tych wrażeń doświadczyć. Warto czasami "oderwać się od ziemi" - i w przenośni, i dosłownie.

Wielu z Was zainteresowało się pewnie w ostatnim czasie parkami rozrywki, wraz z szybkim rozwojem tej branży w Polsce. Ten blog pozwoli Wam poznać również zagraniczne atrakcje. Dowiecie się, jak prezentują się na tle tych polskich - czy dużo naszym parkom rozrywki brakuje, czy może przeciwnie - to do nas będą przyjeżdżać miłośnicy adrenaliny z całej Europy? Na stronie głównej znajdziecie natomiast najważniejsze nowinki z branży rekreacyjnej.

Parki rozrywki i narty mają wiele podobieństw - obydwie atrakcje są niestety kosztowne i wymagają wielu poświęceń. Dzień takiej zabawy w obydwu przypadkach kosztuje na ogół ok. 100 zł (w Polsce) i około 40-50 euro za granicą. W dodatku większość czasu spędza się stojąc w kolejkach (do kolejek górskich lub do kolejek linowych), albo wjeżdżając na górę. Trzeba też sporo wydać na dojazd i zakwaterowanie. Ale moim zdaniem - warto! By choć trochę oderwać się od szarej codzienności i móc poczuć tą pozytywną adrenalinę. Nie tą, związaną z egzaminami w szkole, czy stresem w pracy, lecz tą bardziej naturalną dla człowieka. Zapraszam więc do "zwiedzania".

Powrót na stronę główną